#Instagram Stories’de Muhteşem Güncellemeler Var!

Kabul etsek de etmesek de Instagram günlük yaşamımızın bir parçası. Hal böyle olunca da Facebook gibi Instagram da sürekli kendisini güncelleyerek, kullanıcılarına yeni deneyimler sunuyor.

Instagram Stories geçtiğimiz günlerde yepyeni özellikleriyle kullanıcıların gönlünü fethetti. Anket stickerı, renk seçici ve hizalama aracı daha ilk günden tüm kullanıcılardan ilgi gördü.

Karşımıza çıkan her iki hikayeden birinde muhakkak yer alan anket özelliğini markalar da aktif bir şekilde kullanıyor.  Şu anda sadece iki şıklı olan anket özelliğinin en cazip yanı, yaptığımız anketin sonuçlarını eş zamanlı olarak görebilmemiz. Anket özelliği, hangi şıkkın daha çok oy aldığını ve kimlerin hangi şıkka oy verdiğini görme imkanı da sağlıyor.

Yeni özelliklerden bir diğeri de renk seçme aracı. Bu özellik sayesinde  hem yazılarda hem de fırçalarda kullanmak üzere fotoğrafın üzerindeki bir rengi seçip kullanabileceksiniz! Sizce de müthiş değil mi?

Hikayelerinde simetrik bir görsel dünya yaratmak için insan üstü bir çaba harcayanlar yaşadı! Evet evet artık hikayelerde bir hizalama aracı var. Emojileri stickerları gönül rahatlığıyla ortalayabilirsiniz.

Instagram blogunda paylaştığı  yazısında etkileşimli anket stickerları ile ilgili şunları söyledi:

“İster yarın ne giyeceğinizi düşünüyor olun ya da hangi dersleri alacağınızı veya nerede yemek yiyeceğinizi düşünüyor olun, bundan sonra cevabını bulmak çok kolay olacak. İki şıklı bir sorunuz varsa cevabını Stories üzerinden paylaşacağınız anket stickerlarından bulabilirsiniz. Fotoğraf veya video çektikten sonra stickerlar kısmından “Anket” yazan etiketi seçin ve istediğiniz yere yerleştirin! Kendi sorunuzu yazabileceğiniz gibi cevaplarınızı da kişiselleştirebilirsiniz!”