instagram mavi tık, instagram hesap onayı, mavi tık

Instagram Mavi Tık

Mavi tık alma kriterleri neler? 

instagram mavi tık (hesap onayı) nasıl alınır? 

instagram’da mavi tık nasıl alınır?  

Instagram’da mavi tik, onay işareti alma yöntemleri

Instagram Mavi Tik Alma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Instagram, son yıllarda en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarının başında gelmekte. Instagram geliştiricileri bu popülerlik sayesinde tanınmış kişi ve kurumların sahte hesaplarla manipüle edilmesinin önüne geçmek için ünlü ve tanınmış kişilere mavi tik özelliği getirdi. Ünlü denildiğinde aklınıza öyle milyon takipçili hesaplar gelmesin. Çok düşük takipçi sayılarıyla ve neredeyse hiç içerik girmeden de bu mavi tik özelliğinden yararlanmak mümkün. Tabi bunun için bir kaç önemli kuralın yerine getirilmesi lazım.

Instagram Mavi Tik Nedir?

Mavi tik, Instagram profil alanında kullanıcı adınızın hemen sağ kısmında yer alan ve muhteşem bir cazibeye sahip küçük sevimli ikondur. Instagram mavi tik, bir hesabın tanınmış bir kişiye, sanatçıya yada kuruma ait olduğunu gösteren yada kanıtlayan en önemli özelliklerden birisidir ve bu ikona sahip olmak gerçekten çok zordur.

Instagram Mavi Tik Alma Kriterleri Nelerdir?

Yukarıda da belirttiğim gibi Instagram tik almak öyle kolay iş değil. Bunun için bazı kriterleri yerine getirmeniz gerekli. Bunlardan en önemlileri sıralamak gerekirse;

  • Öncelikli kriter, mutlaka diğer sosyal medya profillerinizide aktif kullanmanız ve bu profillere Instagram bağlantınızı eklemeniz
  • Sadece Instagram’da içerikler paylaşmamanız ve diğer çevrimiçi sosyal medya sitelerinide aktif kullanmanız
  • Asla sahte takipçi, beğeni, ve yorum almamanız
  • Instagram profilinizi aktif olarak kullanmanız
  • Bazı çevrimiçi mecralarda (blog, sözlük, forum, TV, radyo ve benzeri) hakkınızda içerikler oluşturulması

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

Bunun için iki farklı yol var. İlk yöntem kendi profiliniz üzerinden başvuruda bulunmak. Bu genellikle olumlu sonuçlanmasa da, bu özelliği kullanarak mavi tik alan bir çok hesap mevcut. Bir diğer yöntem ise dijital pazarlama ajansları ile çalışmak. İkinci yöntem hem maliyetlidir hemde onay süreci olabildiğince kısalacaktır. Ortalama maliyetler profilin takipçi sayısına göre değişkenlik gösterecektir. 

                             
 

Lütfen unutmayın: Instagram mavi tik parayla satın alınmaz. Dijital pazarlama ajansları yüksek ücretlerle sosyal medya siteleri üzerinden reklamlar çıktıkları için hem bazı alanlara daha rahat erişirler hemde bu tip konularda oldukça deneyimlilerdir. Eğer size birisi gelipte para karşılığı mavi tik hizmeti alabileceğini vadediyorsa sakın inanmayın.

Başvuruyu gönder butonuna bastıktan sonra onay sürecine başlanmış olacaktır sabırlı olun. Yoğunluğa göre 2 ila 7 iş günü içerisinde başvuru yaptığınız profile ait e-posta adresine onaylandı yada reddedildi bilgisi yer alan bir posta alacaksınız. Her reddedilmeden sonra tekrar denemek size bir fayda sağlamayacaktır. Bunun yerine mavi tik onay kriterlerinde yer alan bazı özellikleri edinmeye gayret gösterin.

Ayrıca önemli bir konuya dikkatinizi çekmek isteriz, özellikle Youtube üzerinde Instagram mavi tik hilesi ve benzeri başlıklar altında video içerikler oluşturulmakta. Hesap güvenliğiniz için lütfen bu tip sahte videolara aldanmayın ve hiç bir şekilde bilmediğiniz bağlantıları tıklamayın. Mavi tik almanın herhangi bir taktiği veya hilesi yoktur.

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır? 

Mavi tık alma kriterleri neler? 
instagram mavi tık (hesap onayı) nasıl alınır? 
instagram’da mavi tık nasıl alınır?  

Instagram’da mavi tik, onay işareti alma yöntemleri

Instagram Mavi Tik Alma Başvurusu Nasıl Yapılır? konularında Kominike Digital olarak size danışmanlık verebiliriz. Daha detaylı bilgi için info@kominikee.com adresinden bizimle iletişim kurabilirsiniz.