Neden e-Ticaret Sitesi Kurmalısınız?

Dünya genelinde hızla gelişen teknoloji ve bunun yarattığı değişim rüzgarı ile her geçen gün yeni dinamikler hayatımıza girmekte ve farklı alanlar ile ilgili yeniliklerle karşılaşmaktayız. Normal yaşamda sürdürdüğümüz alışkanlıklar da buna bağlı olarak değişime uğrayarak online alışkanlıklarımızı şekillendiriyor ve şirketler için “e-Ticaret sitesi kurmalı mıyım?” sorusu kaçınılmaz hale geliyor. Gelin, merak edilen bu sorunun cevabını birlikte inceleyelim.

Yeni nesil iletişim aracı olan sosyal medya henüz hayatımıza girmemişken, takip ettiğimiz, sadık müşterisi olduğumuz markaların yeni ürünleri ya da kampanyaları hakkında daha hızlı ve detaylı bilgi sahibi olamıyorduk. Bu bilgilerle markaların fiziki mağazalarında alışveriş yaparken karşılaşıyorduk ya da online alışveriş bu kadar yaygın değilken mağaza mağaza gezip yine o anda ya da sonrasında değerlendirme yapıp alışverişlerimizi tamamlıyorduk. Baktığımız zaman günün sonunda zamanımızın büyük bir bölümünü karar verme ve öğrenme evresinde geçirmiş olduğumuzu fark ediyoruz. Oysa e-ticaret ile istediğimiz ürünü anında internette arayıp karşılaştırma yapıyor, sosyal medya üzerinden markaları takip ederek yeni fırsatlardan haberdar olabiliyoruz.

 

Satın almada karar verme sürecini hızlandırması ve sağladığı diğer avantajlar düşünülünce kendi e-ticaret sitenizi kurmanız satışlarınız için faydalı olacaktır.

e-Ticaret Sitesi Kurmanın Avantajları Neler?

 1. Sınırları Aşarak Daha Fazla Kişiye Erişin!
  Yerel mağazanız ile sınırlı sayıda kişiye ulaşırken, e-ticaret siteniz ile yurt içi ve yurt dışında ürünlerinize benzer ürünleri arayan potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz.
 2. Günün Her Saatinde Erişilebilir Olun!
  Yerel mağazanızın aksine herhangi bir mesai saati olmaksızın 7 gün 24 saat kesintisiz satış yapabilirsiniz. Müşterileriniz, günün her saatinde sitenizden istedikleri ürünü satın alabilirler.
 3. e-Ticaret Siteniz ile Yerel Mağazanızı Entegre Şekilde Kullanın!
  Online ve offline mağazalarınızı entegre kullanarak, yerel de sunduğunuz fırsatları internette sunabilir, yapacağınız kampanyalar ile yereldeki stoklarınızı internet sitenizde daha hızlı eritebilirsiniz.
 4. Mobildeki Kullanıcılara Anında Ulaşın!
  Müşterileriniz, gün içerisinde sürekli hareket halindelerken bile onlara ulaşabilir ve ürünlerinizi satabilirsiniz. Mobil uyumlu e-ticaret siteniz ile kullanıcılarınıza her ekranda ve anda ulaşarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Kullanıcılar günün her anı sizin ürünlerinize benzer ürünleri arıyor ve satın alımlarını internet üzerinden tamamlıyor. Peki siz neredesiniz?

Kominike Digital olarak, e-ticaret sitenizi aynı gün içerisinde açabilir, ürünlerinizi e-ticaret sitenizde satmaya başlayabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. İster ek iş olarak, isterseniz sürekli bir iş olarak bu modeli devam ettirebilirsiniz.