Clubhouse Davetiyesi

Clubhouse nedir, nasıl kullanılır? Clubhouse indirirken davetiye zorunlu mu, Android telefonlarda var mı? Clubhouse davetiyesi nasıl bulunur?

Clubhouse davetiyesi arıyorsanız bu makaleyi sonuna kadar okuyun.

Yeni sosyal medya uygulaması Clubhouse, kullanıcılar tarafından araştırılıyor. Bir çeşit Dijital sempozyum ortamı kabul edilebilecek Clubhouse, Twitter ve Instagram’ın aksine “sesli uygulama” olarak tanımlanıyor. Geçen haftadan beri her sosyal platformda adı geçen Clubhouse’un davetiye sistemiyle indirilebiliyor olması kullanıcıları iyice meraklandırdı. Peki, Clubhouse App nedir? Clubhouse ne demek, nasıl kullanılır? Clubhouse android telefonlarda var mı?

Clubhouse nedir? sorusunun cevabı merak ediliyor. Sosyal medyaya bomba gibi düşen yeni sosyal medya uygulaması Clubhouse nasıl kullanılır? Hafta sonundan beri en çok konuşulan konulardan biri yeni app Clubhouse. Aslında bir haberleşme uygulaması olan Clubhouse diğer uygulamalara göre çokça farklılık gösteriyor. En önemli özelliği ise davet gönderilmeden kullanamıyorsunuz. Nasıl mı? İşte detaylar…

CLUBHOUSE NEDİR?

Clubhouse’ta yazılı mesaj, yorum, beğeni ya da fotoğraf paylaşımı, görüntülü konuşma yapılmıyor.
Alışılagelmiş bir ana sayfa akışının olmadığı uygulamada, sesli sohbet odaları üzerinden etkileşim sağlanıyor. Uygulama şimdilik sadece iOS kullanıcılarına sunuluyor.

CLUBHOUSE NASIL KULLANILIR?

Uygulamada birçok oda bulunuyor. Clubhouse’a üye olduğunuzda birçok sosyal medya uygulamasında olduğu gibi kendi ilgi alanlarınızı işaretliyorsunuz.

Bu odalarda ise iletişim sadece ses yoluyla, konuşarak gerçekleşiyor. Odada konuşulanları sadece dinleyebilir, ya da moderatörden izin alarak sohbete dahil olabilirsiniz.

CLUBHOUSE’A NASIL ÜYE OLUNUR?

Şu an için sadece iOS kullanıcılarına sunulan uygulamayı öncelikle cihazınıza indirmeniz gerekiyor.

Kullanıcı adı seçilip SMS yoluyla hesap doğrulaması yapıldıktan sonra Clubhouse, hesabınızı bekleme listesine alıyor.

Halihazırda uygulamayı üye olan bir kullanıcının davetiye göndermesi durumunda bekleme listesine girmeden üyelik işleminiz tamamlanıyor.

Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra ilginizi çeken farklı konu başlıklarındaki sohbet odalarına dinleyici ya da sesli etkileşim yoluyla konuşmacı olarak dahil olabilirsiniz.

CLUBHOUSE DAVET KODU GEREKLİ

Clubhouse uygulamasına üye olmak için halihazırda uygulamayı kullanan bir arkadaşınızın size davet kodu göndermesi gerekiyor. Davet kodu olmadan üye olamıyorsunuz. Clubhouse davet kodu birçok forum ve internet sitesinde insanlar birbirlerini ekletmeye çalışıyor.

CLUBHOUSE DAVET KODU NASIL ALINIR?

Clubhouse davet kodunu uygulamaya üye olan bir arkadaşınızdan edinebilirsiniz. Veya Twitter’da arama kısmına Clubhouse yazarak burada paylaşılan kodlarından birini edinerek alabilirsiniz. Uygulamaya kodu almak için bu yöntemler dışında bir yol bulunmuyor.

CLUBHOUSE ANDROID TELEFONLARDA VAR MI?

Davet sistemi ile çalışan Clubhouse, sınırlı kullanıcıya hitap eden ve halen geliştirilmesi devam eden bir mobil uygulama ve şu sıralar oldukça popüler. Yalnızca iOS kullanıcılarının davet sistemiyle kullanabildiği Clubhouse için geliştiriciler Android versiyonu üzerinde halen çalışıyor, ancak Play Store’da henüz resmi uygulama bulunmuyor. Ayrıca Clubhouse için tek başına iphone telefona sahip olmak yetmiyor. Aynı zamanda telefonunuzun işletim sisteminin İOS 13 ve üzeri olması gerekiyor.
Popülerliği günden güne artan uygulamanın Android cihazlar için de geliştirilmekte olduğunu belirtiliyor.

Eğer Clubhouse davetiyesi arıyorsanız https://www.instagram.com/kominikedigital/ bizi instagram üzerinden takip edip, yine instagram üzerinden mesaj atmanız yeterli.

Bonus: Clubhouse profil resminizi renklendirmek ister misiniz? Yapmanız gereken tek şey web sitesi veya uygulama üzerinden clubhouseglow / https://www.clubhouseglow.com/ uygulamasından düzenleme yapabilirsiniz.